Work and travel Nasıl Başvurulur ?

Amerika’da Seyahat Ederken Para Kazanın
Günümüzde birçok insan farklı ülkeler ve kültürler tanımak amacı ile seyahat yapmaktadır. Ancak bu seyahatler kimi zaman oldukça pahalı olduğundan dolayı gezmek ve görmek son derece zor bir hal alabilmektedir. Bu konuda Amerika Birleşik Devletleri’nin sunmuş olduğu program doğrultusunda bazı seyahat acentelerinin de desteği ile beraber bir yandan çalışmak, bir yandan da kazanç elde etmek mümkün hale getirilmiştir. Work and travel adı verilen program sayesinde artık herkes seyahat etmek istediği ülkede gezerken ve görmek istedikleri yerleri görürken, bir yandan da çalışarak kazanç elde edebilmektedir. Bu sayede bütçesi olmayan ancak seyahat etmek isteyen insanlar için büyük bir kolaylık olmaktadır.
Work and Travel Nedir? 
Work and travel, günümüzde çok popüler olan eğitim programları arasında yer almaktadır. Bu yurt dışı eğitim programı sayesinde gezip, görmek ve farklı kültürleri tanımak mümkün hale gelmektedir. Ancak birçok kişinin aklında da “Work and Travel Nedir?” Sorusu gelebilmektedir. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri tarafından belirlenen sınırlar arasında desteklenmekte olan bir kültürel değişim programı olan Work and Travel, birçok üniversite öğrencisine yaz tatilini ABD’de geçirmeleri ve farklı bir kültür ile yaşama, tecrübe edinme fırsatı vermektedir. 
Work and Travel Şartları
Son yıllarda farklı kültürler tanımak ve tecrübe edinmek isteyen üniversite öğrencilerinin tercihi konumunda olan Work and Travel şartları da son derece basittir. Üniversite öğrencilerinin katılım sağladığı bu programda öğrencilerin genel ve son dönem ortalamalarının belirlenen geçer not içerisinde yer alması gerekmektedir. Aynı zamanda orta seviye İngilizce bilmek ve 18-26 yaş arasında olmak, diğer şartlar arasında yer almaktadır. Work and Travel programına katılım sağlamak isteyen öğrenciler en az 4 yıllık lisans programında ve hazırlık sınıfı okumuş olması gerekmektedir.
Work and Travel Yararları
Tüm üniversite öğrencilerinin mutlaka bir kez katılarak tecrübe edinmesi gereken bir program olan Work and Travel ile hiç unutulmayacak deneyimler yaşamak mümkündür. Bu program sayesinde kişilerin İngilizce dili konusunda pratik kazanma ve konuşma dilini geliştirme imkanı bulunmaktadır. Amerika’da daha ucuza alışveriş yapma imkanının yanı sıra minimum maliyetle farklı bir ülkede yaz tatili geçirme fırsatı sunar. Bunun dışında Amerika’da yer alan kültürleri tanıma şansı da kişilere verilmektedir. Oldukça yüksek maliyetlerle gidilebilecek olan bir Amerika tatili de Work and Travel’ın yararları arasında yer almaktadır. Bunların dışında daha birçok farklı avantaj Work and Travel’ı tercih eden öğrencileri beklemektedir. 
Work and Travel ile Hangi İşler Var?
Work and Travel yapmak isteyen üniversite öğrencileri, aynı zamanda Amerika’da sezonluk işlerde çalışabilmektedir. Genel olarak eğlence merkezleri, oyun parkları, sinema, müze ve milli parklar, turizm sektörü, hediyelik eşya ve giyim sektöründe, otellerde, restaurant ve cafelerde, su parkları ya da plajlarda farklı departmanlarda çalışma imkanı bulunmaktadır. Bu sayede de tatil yaparken kazanç da elde edilebilmektedir. Bu konuda troyint.com en iyi şekilde ve avantajlarla öğrencilere Amerika'da muhteşem bir yaz tatili geçirme imkanı sunmaktadır.© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.