work-and-travel-basvuru ile Etiketli Sayfalar


WAT Nedir?


WAT - Work and Travel - Nedir?

WAT - Work and Travel, Poseidon Yurtdışı Eğitim tarafından düzenlenen yurtdışı programlarından bir tanesidir.

Work and Travel, kısaca WAT olarak adlandırdığımız program, Amerika’da yaz aylarınızı hem çalışarak hem de oradayken masraflarınızı çıkartabileceğiniz kadar para kazanarak geçirebileceğiniz ve son yıllarda tüm dünyadan gençler arasında oldukça popüler olan bir Kültürel Değişim Programıdır. Work and Travel Programına katılarak siz de yaz aylarınızı Amerika’da çalışarak gezerek ve yabancı dilinizi geliştirerek geçirebilirsiniz.

Sadece Üniversite öğrencilerinin katılabildiği program, 1961’den beri ABD Bilgi Acentası (USIA) yetkisiyle US Department of State (DOS) kontrolünde, DOS’ un J-1 vizesi için gereken DS 2019 formu basma yetkisi vermiş olduğu sponsor firmalarımız vasıtasıyla düzenlenmektedir. Work and Travel programı her yıl 15 Mayıs – 1 Ekim tarihleri arasında çalışabilme hakkını vermekle birlikte, programa katılan öğrencilerin okullarının yaz tatili tarihleri baz alınarak seyahat planlarını yapmaları gerektirmektedir. Program sürenizin başka bir deyişle çalışma sürenizin bitimine müteakip Amerika’da diled..
Devamını Oku


WAT Ne Değildir?


WAT - Work and Travel - Ne Değildir?

Şimdi, bu programla ilgili bazı yanlış anlamaları ortadan kaldırmanın zamanı. Maalesef, Work and Travel programı, sizlere bazı firmaların anlattığı gibi yaz boyunca gezip on binlerce dolar kazanabileceğiniz bir program değil. Poseidon olarak her zaman WAT katılımcılarımıza doğruları söylemenin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olduk. Öğrencilerimizin bu miktarlarda kazançları elbetteki olabiliyor ancak yine de gerçekçi olmamız ve kazanılabilecek ortalama rakamları öğrencilerimize aktarmamız bizim öncelikli görevlerimizdendir.

WAT - Work and Travel programı, bir turistik gezi programı da değildir. Çünkü turist olarak gitmek isterseniz bunu her zaman yapabilirsiniz, elbette çok daha fazla maddi kaynaklar harcayarak ve ülkelerin vize koşullarını sağlayarak.

WAT programı ayrıca, Türkiyede okuduğunuz bölümle ilgili çalışabileceğiniz bir program da değildir. Work and Travel işlerinin turizm sektöründen çıkacağını tekrar hatırlatmak istiyoruz. Örneğin burada Makine Mühendisliğinde okuyan bir öğrenci konusuyla ilgili değil yine Turizm sektörünün içerisinde yer alan bir işverende uygun bir pozisyonda çalışabilmektedir.

Work and Travel programı, s..
Devamını Oku


Kimler Katılabilir?


WAT - Work and Travel - Kimler Katılabilir?


WAT - Work and Travel programına sadece üniversite öğrencileri ve öğrencilikleri devam eden Master ve Doktora öğrencileri katılabilmektedir. Ancak sadece öğrenci olmak bu programa katılabilmek ve vize alabilmek için yeterli değildir. Bu konuya biraz daha açıklık getirmek maksadıyla aşağıda maddeler halinde Work and Travel'a uygun adayların detaylarını görebilirsiniz :

1- Devam zorunluluğu olan 2 veya 4 yıllık Üniversite veya yüksek lisans eğitimlerine devam eden öğrenciler, (Açık Öğretim bölümlerinden sadece İngilizce Öğretmenliği programa kabul edilmektedir)

2- 4.0 üzerinden en az 2.00 (100 lük sisteme göre en az 60) Genel Not ortalamasına sahip olanlar (tüm dönem ortalamaları vize memurları tarafından değerlendirme kapsamına alınmaktadır)

3- Geçmiş dönemlerde herhangi bir dönemde düşük not veya dikkat çekici bir not ortalaması düşüşü yaşamamış olanlar

4- Konuşma İngilizce seviyesi en az orta seviye olanlar (seviyeler, sponsor firma yetkilileri ile yapılacak mülakatlar sonunda belirlenmektedir)

5- 18  - 28 yaş  aralığında olanlar 

KONUŞMA İNGİLİZCE DÜZEYLERİ YETERLİ SEVİYEDE OLMAYAN ÖĞRENCİLERİMİZE &O..
Devamını Oku

Neden Poseidon?


WAT - Work and Travel - Neden POSEIDON?

Poseidon Yurtdışı Eğitim özellikle WAT - Work and Travel programıyla ilgili anlayışını ve iş akışını, öğrencilerini programa kayıt oldukları andan itibaren döndükleri güne kadar ve hatta sonrasında bile yanlız bırakmayan ve her istediklerinde rahatlıkla ulaşabilecekleri şekilde standartlarla donatmış bulunmaktadır.

Bu programda en önemli konu, iş ve konaklamanızın doğru ve güvenilir biçimde ayarlanmış olması ve sizleri orda kötü sürprizlerin beklememesidir. Poseidon yıllardır Amerika’daki en güvenilir sponsor firmalarla iş yerleştirmeleri konusunda titizlikle çalışmaktadır. WAT öğrencileri için daima GARANTİLİ iş yerleştirmeleri yapmayı kendisine ilke edinmiş olan Poseidon, Amerika’daki en kuvvetli ve öğrencileriyle en yakından ilgilenen Sponsor firmalarla çalışmaktadır. Çünkü bizim desteğimizle birlikte çalıştığımız sponsor firmalarımız da öğrencilerimizin Amerika’da rahat ve huzurlu bir yaz geçirmeleri için çok önemlidir.

Her bir Poseidon WAT - Work and Travel öğrencimiz Amerikaya vardığı gün, konaklaması ayarlanmış ve işvereniyle buluşması en detaylı şekilde kendisine aktarılmış olarak seyahatine başlar.

Poseidon yıllardır ..
Devamını Oku


Program Seçenekleri


WAT - Work and Travel - Program Seçenekleri

Poseidon Yurtdışı Eğitim öğrencilerinin güvenli bir şekilde WAT programa katılımlarını sağlamak amacıyla sadece Full Placement yapmaktadır. Full Placement yerleştirmelerimiz SADECE SPONSOR FİRMALARIMIZ tarafından yerleştirme yapılan işlerden oluşmaktadır.

Full Placement  –  Tatil Köyleri, Resort Oteller, Oteller, Restaurantlar, Fast Food restaurant zincirleri, Eğlence Parkları, Su Parkları gibi yüzlerce alternatif arasından bir seçim yapılarak öğrencilerimizi işlerine yerleştirdiğimiz program, Full Placement seçeneğidir. Bu seçenekte yukarıda belirtilen iş türlerinden bir tanesine öğrencilerimizin iş ve konaklamalarını sponsor firmalarımız ile birlikte gerçekleştirmekteyiz. Özellikle Amerikaya ilk gidişlerinde öğrencilerimizin güven içerisinde olmaları için önerdiğimiz programdır. Öğrencilerimizin yerleşeceği işleri detaylıca görüşmelerimiz ve önerilerimizi bireysel bazda sunarak, birlikte belirleriz. Poseidon öğrencilerine WAT iş seçimleri esnasında tam desteğini sunar, hem kendi tecrübe ve fikirlerimizden yola çıkarak fikir veririz hem de düşünülen iş yerlerinde önceki yıllarda çalışan öğrencilerimizle sizleri iletişime geçirerek onl..
Devamını Oku


SEVIS Nedir?


WAT - Work and Travel - SEVIS Nedir?

SEVIS “Student and Exchange Visitor Information System” yani Öğrenci ve değişim programları ile ABD’ye gelen ziyaretçilerin bilgilerini kayıt altına alan ve ABD’deki hareketlerini takip eden bir sistemdir. Vize görüşmenize gitmeden önce SEVIS kaydınız POSEIDON WAT danışmanınız tarafından sizin adınıza yapılacaktır. Bu işlemin devamı olarak da Amerika’ya giriş yaptıktan sonra en geç 7 gün içinde mutlaka SEVIS`inizi aktif hale getirmelisiniz. SEVIS’inizi aktif hale getirmenin tek yolu, DS 2019 formunuzu basan sponsor firmanızın web sitesi üzerinden on-line olarak bir form doldurmaktır. Sistem kaydınız böylelikle otomatik olarak tamamlanmış olacaktır. 

Bu işlemleri nasıl gerçekleştireceğiniz, sizler Amerikaya seyahat etmeden önce gerçekleştirdiğimiz oryantasyonlarda net biçimde açıklanmaktadır.


Devamını Oku

Başvuru ve İşlemler


WAT 2018 - Work and Travel - Başvuru ve İşlemler

 

AŞAMA 1 - 


WAT 2018 BAŞVURU 

1 – POSEIDON WAT Başvuru Formu (Online Olarak Doldurulur)
(Online formu doldurmakta sorun yaşayan öğrencilerimiz BURADAN word halini indirip doldurabilir ve doldurduktan sonra bize mail yolu ile ulaştırabilirler info@poseidon-tr.com)
2 – POSEIDON Work And Travel Sözleşmesi (Çıktısı alınır, imzalanır ve Poseidon'a faks veya e-mail olarak ulaştırılır)
3 – Ön başvuru ücreti olarak 300 ABD Doları karşılığı miktar Poseidon Banka hesaplarına veya elden ofislerimize ulaştırılır.

Bu aşamadaki 3 maddeden her hangi birini tamamlamayan öğrencilerimiz Kayıt işlemlerini tamamlamış sayılmazlar. Tamamlayan adaylarımıza kendilerine pasaport çıkartırken Harç Muafiyeti verecek olan Har..
Devamını Oku

Neden WAT?


WAT - Work and Travel - Neden WAT?

Work and Travel öğrenciyken yurtdışına çıkabileceğiniz tek program elbette değildir. Artık günümüzde Türk öğrencilerimiz için daha başka pek çok alternatif mümkün. ERASMUS, Interrail, çeşitli Avrupa ülkelerinde ve Amerika’da Gençlik Kampları, Dil Okulları, kısa ve uzun süreli stajlar varolan diğer alternatifleriniz örneğin. Ancak her birinin katılım şartları, vize koşulları, süreleri, ücret ve maliyetleri birbirinden farklıdır.

WAT - Work and Travel özellikle Amerika’yı görmek isteyen, bu ülkede sadece turistik maksatlı değil, adeta o ülkenin bir bireyiymiş gibi yaşayabileceğiniz, yaşarken de masraflarınızı çıkartabilecek kadar kazanç elde edebileceğiniz tek programdır. WAT - Work and Travel Amerikanın kültürünü, sosyal ..
Devamını Oku

© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.