wat-isler ile Etiketli Sayfalar


TAXBACK Nedir?


Work and Travel - TAXBACK Nedir?

ABD de çalışmış olan herkesten çeşitli vergiler kesilmektedir. Siz de bir WAT - Work and Travel J1 vizesi sahibi olarak çalıştığınız sürece bu vergileri ödemekle yükümlüsünüz. Amerika’da çalışanlardan genel olarak 4 çeşit vergi kesilmektedir. Bunlar Federal, Eyalet, Emeklilik ve çeşitli yerel vergilerdir. J1 Work and Travel program katılımcısı olarak sizlerden sadece Federal ve Eyalet vergileri kesilmektedir.

Bir örnek vermek gerekirse işinize yerleştiğiniz zaman sizlere ulaştıracağımız Job Offer’ larınızda saatlik ücretlerinizi görebileceksiniz. Örneğin saatlik ücretiniz Job Offer larınızda 8.00 $ görünüyorsa sizin elinize saatlik olarak net 7.50 – 7.75 $ aralığında bir miktar geçecek demektir. Kesilen Federal vergi oranı tüm Amerikada aynıdır. Eyalet vergileri bulunduğunuz eyalete göre değişmektedir. Bu da yukarıda belirttiğimiz aralığa sebep vermektedir. Bu kesilen vergileri Amerika’da çalışma ve gezme süreniz bitiminde Türkiye’ye geri döndüğünüz zaman alabilmektesiniz.

Amerika’da Work and Travel programında çalıştığınız süre boyunca sizlerden bu vergilerin kesildiğinden emin olunuz. İşvereninizden aldığınız pay checklerinizde (maaş bordrolarınızda) o dönemde ne ka..
Devamını Oku


Başvuru ve İşlemler


WAT 2018 - Work and Travel - Başvuru ve İşlemler

 

AŞAMA 1 - 


WAT 2018 BAŞVURU 

1 – POSEIDON WAT Başvuru Formu (Online Olarak Doldurulur)
(Online formu doldurmakta sorun yaşayan öğrencilerimiz BURADAN word halini indirip doldurabilir ve doldurduktan sonra bize mail yolu ile ulaştırabilirler info@poseidon-tr.com)
2 – POSEIDON Work And Travel Sözleşmesi (Çıktısı alınır, imzalanır ve Poseidon'a faks veya e-mail olarak ulaştırılır)
3 – Ön başvuru ücreti olarak 300 ABD Doları karşılığı miktar Poseidon Banka hesaplarına veya elden ofislerimize ulaştırılır.

Bu aşamadaki 3 maddeden her hangi birini tamamlamayan öğrencilerimiz Kayıt işlemlerini tamamlamış sayılmazlar. Tamamlayan adaylarımıza kendilerine pasaport çıkartırken Harç Muafiyeti verecek olan Har..
Devamını Oku
© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.