Başvuru ve İşlemler

WAT 2018 - Work and Travel - Başvuru ve İşlemler

 

AŞAMA 1 - 


WAT 2018 BAŞVURU 

1 – POSEIDON WAT Başvuru Formu (Online Olarak Doldurulur)
(Online formu doldurmakta sorun yaşayan öğrencilerimiz BURADAN word halini indirip doldurabilir ve doldurduktan sonra bize mail yolu ile ulaştırabilirler info@poseidon-tr.com)
2 – POSEIDON Work And Travel Sözleşmesi (Çıktısı alınır, imzalanır ve Poseidon'a faks veya e-mail olarak ulaştırılır)
3 – Ön başvuru ücreti olarak 300 ABD Doları karşılığı miktar Poseidon Banka hesaplarına veya elden ofislerimize ulaştırılır.

Bu aşamadaki 3 maddeden her hangi birini tamamlamayan öğrencilerimiz Kayıt işlemlerini tamamlamış sayılmazlar. Tamamlayan adaylarımıza kendilerine pasaport çıkartırken Harç Muafiyeti verecek olan Harçsız Pasaport Yazısı ulaştırılır. Banka hesaplarımızla ilgili lütfen Poseidon'u arayınız.
 

Bu aşamada POSEIDON'a ulaştırılması gereken diğer evraklar : 

AŞAMA 2 - 


4 – İngilizce mülakatı yapılmamış adaylarla mulakat yapılması (msn / skype / yüz yüze) 
5 – Öğrenci Belgesi & Transkript (türkçe veya ingilizce)
6 – Vesikalık Fotoğraf (1 adet vesikalık resim e-mail olarak)
7 – Pasaport fotokopisi (ilk bilgi sayfası + varsa vize sayfaları + varsa başka ülkelere giriş çıkış sayfaları) 
8 – Participation Agreement & University Enrollment (Katılımcılarımıza e-mail olarak gönderilir)
 
NOT 1 : DS 2019 belgesi gelmeden vizeye başvurulamadığı için öğrencilerimize hem bu evrakları hem de ödemelerini başvurularını takiben birkaç ay içerisinde tamamlamalarını öneriyoruz. Aksi taktirde, DS formunun geç getirtilebilmesi, pahalı uçak bileti alınmasına veya başka çeşitli aksiliklere ve istenmeyen olumsuzluklara sebep verebilmektedir. 

NOT 2 : Bu evrakların tamamının POSEIDONa ulaşması için 30 gün süreniz vardır. Bu tarihe uyamayacağını düşünen katılımcılarımız POSEIDONa bilgi vermek ve gecikmenin sebebini belirtmek zorundadır. Evraklar ilk etapta tarayıcıdan geçirilip e-mail olarak POSEIDONa gönderilebilir. 


AŞAMA 3 

9 – POSEIDON öğrencilerinin iş yerleştirmeleri belli olur.  Job Offer / iş teklif mektubu

10 - Job Offer (iş teklifi) gelen öğrenci için DS 2019 belgesi getirtilir.

11 - DS 2019 belgesi gelen öğrenci için vize ranevusu alınır, POSEIDON öğrencilerini eksiksiz vizeye hazırlar. Vize görüşmeleri için Ankara veya İstanbul’daki elçiklere gelmeniz gerekecektir.  
12 – Vizesi onaylanan öğrenciler için uçak bileti rezervasyonu yaptırılır. Oldukça indirimli fiyatlara bilet bulabilen POSEIDON, öğrencinin onayını ve ücreti POSEIDONa ulaştırmasını takiben bileti kestirir ve öğrenciye ulaştırır. 
13 – Oryantasyon – Poseidon WAT öğrencilerini hem Amerika seyahatlerine hem de programa iyi hazırlamak maksadıyla çeşitli şehirlerde oryantasyonlar düzenlemektedir. Dileyen öğrencilerimiz ayrıca Sponsor firmalarımızın Amerikada düzenleyeceği oryantasyonlara da katılabilirler. Ayrıca tüm WAT katılımcılarımıza e-mail olarak KATILIMCI EL KİTAPLARI ulaştırılmaktadır.

POSEIDON TÜM WAT 2016 ÖĞRENCİLERİNE İYİ YOLCULUKLAR DİLER...


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.